Kas see on korralikult kooritud vastsündinud lotion?

Vastavalt Greenwoodi pediatrias M.D. Daniel Feiteni andmetele on vastsündinutel tihti kuiv nahk, mis näib loike või peels. Kuna see on loomulik protsess, ei vaja enamik vastsündinuid haigusseisundi leevendamiseks, vaid selle kasutamine on täiesti korras, kui välimus häirib teid. Konsulteerige oma arstiga, enne kui alustad oma imikuid, mis sisaldavad kortisooni või muud ravimit.

Kuiv naha põhjused

Vastavalt Daniel Feiteni, M.D. andmetele on vastsündinutele tihti kuiv libisema nahk, eriti randmete ja pahkluude puhul. See kuiv nahk võib olla tingitud tema nahast, mis kohaneb kuivatatud õhuga, mis ümbritseb teda pärast tema sündi. Kuigi tema kuiva nahka võib teile tunduda häiriv, on see ABC Pediatricsi järgi normaalne ja tundub, et see ei häiri enamus vastsündinuid.

Lotion valimine

Võite kasutada vastsündinu kuivale nahale mõeldud kreemi, kuid vali kerge losjoon ilma värvide või lõhna lisamata või kasutage spetsiaalselt imiku nahale mõeldud losjonit, et tagada, et teie vastsündinud vastsündinu ei satuks täiskasvanutele mõeldud kemikaalide või lisandite kätte Nahk. Iowa Haiglate ja Kliinikute Dermatoloogia osakonna professor Mary Stone, M.D. soovitab kasutada paksusi kreeme ja salve nagu vaseliini.

Ujumine teie lapsele kuiv nahk

Kui teie vastsündinu nahas on niiskuse kaotamise vältimiseks kõigepealt niisutaja kasutamine, peate oma vastsündinut ujuma iga päev, kuni ta on üks kuu vanune. Nende kokkupuutel seepidega aitab vältida niiskuse kadu, sest seebid on väga kuivanud. Lisaks on Stone märkinud, et väikelastel, kellel on kuiv nahk või lööve, tuleb vältida mullivanni, sest mullivann on põhiliselt vedel seep.

Millal konsulteerida arstiga?

Kui teie beebi nahk on punane või lõtv, või kui see kriimib või tundub ebamugav, võib teie beebil olla ekseem. Mida iseloomustab punane, sügelus ja koorimine nahk või väikesed punased pistodad, vastavalt Cara Familian Natterson, M.D., “Your Newborn: Head to Toe” autorile. Need paksud esinevad kõige sagedamini imikutel näol, kätel ja põlvede taga. Vastavalt Ameerika Pediaatriaassotsiatsiooni teatele võib teie pediaatril soovitada oma naha, näiteks ravimsööda või ravimi all kannatavatele piirkondadele suru all kannatavaid ravimeid.