Kas seal on midagi, mis aitab leotada salatit?

Salat on madala kalorsusega ja rikkalikult mitmete toitainetega, mida peate tervena hoidma. Aga kui te ei kogu lehtköögivilju täielikult või see tekitab kõhu probleeme, ei pruugi te seda nautida. Haiguse parandamiseks võite oma aega hoolikalt närida salati või süüa väiksemaid koguseid. Kui söömise salat jätkuvalt annab teile maoärrituse, rääkige siiski oma arstiga võimaliku sallimatuse või allergia kohta.

Salattu seedimine

Kui märkate väljaheites salatite või rohelise tooni värvi, võite muretseda, et te ei käärita köögivilja õigesti. On tavaline, et seal on tükid kõrge kiudainesisaldusega toite nagu salat väljaheites, kuid teatab sellest seedetraktist. Samuti on tavaline, et teie väljaheid oleks rohelist värvi pärast seda, kui olete söönud rohelisi toite nagu salat.

Näpunäiteid salatolerantsi parandamiseks

Kui teil on salati seedimisega seotud raskusi, võib see olla selle kiudainete tõttu. Kui teie dieedil pole kiudaineid ja te tarbite salati, võib teie seedetraktist pärinevatel bakteritel olla raskusi selle käsitsemisel, põhjustades kõhuvalu, gaasi ja puhitus. Sümptomite leevendamiseks sööge väiksemaid salati koguseid ja suurendage oma tarbimist aeglaselt nii, nagu talub, et aega bakteritel järele jõuda. Kindlasti juua rohkesti vett, kui suurendate oma kiudainete tarbimist – rohkem kiudaineid ilma piisava hüdratsioonita võib põhjustada kõhukinnisust.