Kas marineeritud mahl on rasedatele hea?

Üks raseduse ajal kõige sagedasemast kõõlusest on marineeritud marinaadid või marineeritud maitseaine mahl. Kuigi väikeses koguses marineeritud mahla on ohutu, on suured naatriumikontsentratsioonid marineeritud mahlades nii ema kui ka tema areneva beebi jaoks ohtlikud. Siiski võite oma soovi ohutult rahuldada, lahjendades väikseid koguseid vees, lisades marinaadimahlale teisi toiduaineid või vähendades oma tarbimist.

Üldine toitumine

Pickle mahl ei anna peaaegu midagi teie keha igapäevastele makrotoitaine vajadustele. Üks uni hapukapsa mahlast ei sisalda kaloreid, rasva, kolesterooli ega valku. Kui 1 untsi süsivesikuid on vähem kui 1 grammis, sisaldab marjakiu mahl vähem kui 0,1 protsenti päevasest süsivesikuid. Hoolimata sellest minimaalsest toiteväärtusest on marineeritud mahl väike kogus kaaliumi ja kõrge naatriumi ja C-vitamiini sisaldus. 13,7 protsendi ulatuses teie naatriumi ja ligikaudu 8 protsenti oma C-vitamiini on marjamahla unts nende toitainete hea allikas. Magusat maitseainet sisaldav mahl on naatriumisisaldusega, kuid sisaldab 1 süsihüdraati 1 tl.

Kasu

Elektrolüüdid on mineraalid, mis aitavad läbi viia kogu keha elektritoiteid. Kuna kaalium ja naatrium on teie keha peamiste elektrolüütide kaks peamist, aitab maitseaine mahl säilitada raseduse ajal sobiv elektrolüütide tasakaalu. Kuna teie keha suurenevad vedelikud ja teie areneva lapse vajadused, tuleb teie organismi elektrolüüt raseduse ajal veidi suurendada. Väikestes kogustes maapähkliõli lisamine aitab teil neid vajadusi täita, tagades, et teie ja teie laps jäävad terve raseduse ajal tervena.

Naatrium

Vaatamata sobiva elektrolesti tasakaalu säilitamise eelistele on marineeritud mahla suur naatriumisisaldus suurtes kogustes potentsiaalselt ohtlik. Liiga palju naatriumi söömine võib põhjustada teie veetustamise tunde ja suurendada teie vererõhu tekkimise ohtu. Kuna teie arenev beeb tekitab kogu oma toitumise oma dieeti, tunneb ta ka teie ülemäärase naatriumisisalduse tagajärgi. Vastavalt 2011. aasta augustikuu numbrile “American Journal of Physiology – Renal Physiology” võib see muuta beebi neerude arengut ja võib suurendada tema vererõhu riski elus hiljem.

Gestationaalne hüpertensioon

Tavalise raseduse ajal ilmnenud füsioloogilised muutused ajutiselt suurendavad teie vererõhu riski. See toob kaasa potentsiaalselt ohtliku seisundi, mida tuntakse rinnanäärme hüpertensioonina või GH-ga. Peale vererõhu suurenemise põhjustab see seisund aju turse, krambid, neerukahjustus, valk kaotus ja teie veresoonte kahjustus ja need, mis varustavad teie lapsele toitaineid ja hapnikku. Kuigi madala naatriumisisaldusega dieet aitab leevendada kerge kuni mõõduka GH juhtude sümptomeid, on ainus vahend rasketes juhtudel teie imiku koheseks manustamiseks. Sõltuvalt rasedustähtajast võib see varajane manustamine vähendada raseduse ellujäämise ohtu. Kuna ülemäärane naatriumisisaldus võib põhjustada raskekujuliste GH-de leevendamist, peaksite raseduse ajal piirama söögivalmistatud mahlaannust.