Kas külmutatud jogurt sobib toitumiseks?

Tervisliku toitumisega toitude määratlemine on keeruline, osaliselt seetõttu, et mis tahes hea toitumine võimaldab mõningaid ravimeetodeid mõõdukalt muuta. Kuigi külmutatud jogurt on tervislikum kui täispiim jäätis, ei pruugi see kehakaalu langetamiseks tingimata toitainevat toitu. Enne suuremahulise koonuse tellimist tutvuge sellega, mida te sööte ja millised on alternatiivid.

Toitumisalane teave

Vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi toitumisandmebaasi andmetele on enamikul külmutatud jogurtidel 1 tassi toitu umbes 220 kalorit, 5 grammi valku, 6 grammi rasva ja 35 grammi suhkrut. Vastupidiselt võib tassi jäätist saada 500-600 kalorit, kus on vähem valku, rohkem rasva ja suhkrut. Külmutatud jogurti kasuks on ka probiootikumid, mis on kasulikud seedetrakti tervisele. Clevelandi kliiniku andmetel võivad probiootikumid aidata ennetada või ravida kõhulahtisust, pärmseente infektsioone, ärritatud soole sündroomi, sooleinfektsioone, nohu ja grippi.

Mida sa lisad

Teie külmutatud jogurti serveerimine mängib olulist rolli selles, kui hästi see sobib teie toiduga. Sarnaselt sulatatud võiga ja koorega kuivatades spinatplaadi toiteväärtust, võite kergelt asetada kaloreid ja rasva toidule külmutatud külmutatud jogurti kohta. Registreerunud dieedist Maureen Callahan, kirjutades ajakirja Cooking Light, soovitab valida värskete ja toiteväärtustega koostisainete, nagu näiteks 1/4 tassi maasikad, umbes 15 kalorit või 1/4 tassi mustikat ja 1 1/2 tl mandleid 70 kalorri kohta. Vältige lisandite, nagu näiteks šokolaadikilpide, iirise, kuumade fudge, karamelli ja kristalliseerunud baari tükki, et lisada suhkrut, rasva ja kaloreid.

Külmutatud jogurti alternatiivid

Kui te armastad ennast, aga ei soovi oma dieeti kõhklema, kaaluge tervislikumaid alternatiive. Jäätisegisti abil saate oma toitev, rasvavaba või madala rasvasisaldusega külmutatud jogurti manustada ja kontrollida lisatud suhkru kogust. Teine valik on jääpiim, millel ei ole probiootikume, kuid millel on tavaliselt vähem suhkrut ja vähem kaloreid kui külmutatud jogurt või jäätis. Kolmas võimalus on tavalise või Kreeka jogurtit süüa. Kreeka jogurt on tervislikum valik kui külmutatud jogurt, sest sellel on rohkem valku ja vähem suhkrut.

Mõtle oma eesmärke

Kompromiss ja jätkusuutlikkus on tervisliku toitumise järgimine. Olenemata sellest, kas teie eesmärk on kaotada, kasu saada või säilitada kehakaalu, saate arstidega arsti välja arendada, mis võimaldab aeg-ajalt hoogustuda ja ikkagi inspireerib teid selle pikema aja jooksul kinni hoidma. Külmutatud jogurti toitumisprofiil ei tee kaalukaotuse jaoks parimat toiduvarude valikut, kuid kindlasti on see sobilik mõõdukate koguste jaoks sobilikult söömisplaanile, mis aitab teil oma eesmärke täita.