Hüpped ja pahkluu vigastused

Jumpingute pistikud ei pruugi olla teie aeroobsed treeningud, kuid nende teostamise eelised on tohutu. See suure mõjuga liikumine võib põletada suuri kaloreid, kuid kui seda teha valesti, võib see põhjustada kehavigastusi, eriti pahkluude ja põlvi. On oluline, et hüpped on õigesti ja keskenduksid pigem kvaliteedile kui harjutuskogusele, et vähendada liigestega seotud ohtu.

Kasu

Jumpingutorud võivad olla väga sooja kuni teise aeroobse harjutuseni või võite suurendada intensiivsust ja muuta need peamiseks sündmuseks teie treeningus. Hüppedestendid suurendavad teie südame löögisagedust ja vereringet, mis mõlemad on teie südame-veresoonkonna tervise jaoks suurepärased. Samuti saate luua vastupidavust ja tugevdada oma lihaseid hüpates. Tänu Joy Baueri tänapäevase tervise kohta saab vaid kaks minutit hüpates kolm korda päevas põletada veel 60 kalorit. See on lihtne ja kulutamata harjutus, et suurendada oma ainevahetust isegi kõige aktiivsemal päeval.

Töötavad lihased

Põrkeotsikud vajavad suurel määral lõhkeainet. Hüppedes on kõige rohkem aktiveeritavad lihased puusad, lüsed, reied, vasikad, õlad ja rind. Teie vasikad lepivad hüppedel ja väljalaskekanalil ka maandumisfaasi ajal. Puusad, liblikad ja reied on sõlmitud nii, et liigutate oma jalgu oma raskuskeskmest eemal ja ka siis, kui tõmbate oma raskuskeskme suunas tagasi. Niipea, kui liigute oma käsi üles hüppenurgu, võtate oma õlalihased üles ja nihutades neid oma külgede suunas, võtaksite oma rindkere lihased.

Riskid

Vigastused võivad juhtuda igasuguse spordi või aeroobse tegevusega, kuid tekitades suurema mõjuga harjutustega suuremat vigastuste ohtu. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel pole mitte ainult kahvlite vigastused, mis on levinud hüpates, vaid ka põlved, selja, puusad, õlad ja küünarliigandid.

Vigastuse vältimine

Hüppedel on võimalik vigastusi vältida. Kasutamiseks võib olla ka šokkide absorbeerivaid spordijalatsid, millel on ka kehakaalu vähendavad lisandid. Suurem osa keskendumine pigem vormile kui kiirusele võib takistada vigastusi hüppedega. Pange oma jalad kokku ja hoidke põlved pisut pisut. Treeningu esialgse hüppefaasi ajal tõsta oma käed ja eraldage oma jalad külgedele ja asetage esiplaanile. Hüpata uuesti käte langetamine ja jalgade tagasitamine keskpunkti samaaegselt. Pange oma põlved alati maha, nii et lihased saavad löögi, mitte põlvede ja pahkluude liigeseid. Veenduge, et enne ja pärast treeningut oleksite korralikult soojenema ja jahtuma.

Madala pahkluu vigastuse, näiteks pingetrakti ravimiseks peate järgima neljaastmelist ravi, mida tuntakse RICE-iga. See nõuab puhkust, jäät, tihendust ja kõrgust. Puhke vigastus, kasutage jääpakendit, et vähendada põletikku paaril esimesel tundidel pärast vigastust, lindile või traksidega kahjustusi ja tõsta kompressiooni. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel peaks paistetus vähenema 48 tunni jooksul. Ärge avaldage vigastusele survet, kuni valu on täielikult halvenenud.

Vigastuste ravi